אולמות וגני אירועים בהם פועלים מטבחים תעשייתיים, מחויבים על פי חוק בהתקנתה של מערכת מנדפים המיועדת לצרכי יניקה וסינון של העשן העולה מסביבת המטבח בזמן הכנת האוכל.

מערכת מנדפים לאולמות אירועים חיונית גם לצרכי שמירה על בריאות עובדי המטבח וגם על בריאותם של קהל האורחים הפוקדים את האירועים השונים המתקיימים בשטח האולם ו/או גן האירועים, ולכן, אופן תכנונה והתקנה של המערכת, חייב להיעשות בהתאם לגודל המקום, מבנה המבטח הפועל בשטח האולם ובהתאם לדרישות התקן של המשרד לאיכות הסביבה.

מנדפים למטבחים באולמות אירועים

סוגי מנדפים לאולמות אירועים

בדומה לכל בית עסק בו פועל מטבח מוסדי ו/או תעשייתי, גם באולמות וגני אירועים, ניתן להתקין מערכות מנדפים המיוצרות מחומרי גלם שונים וביניהם: פח מגולוון, נירוסטה, נחושת, פלדה ועוד. מערכות אלו, מגיעות בדגמים שונים שלכל אחד מהם נלווית מערכת סינון אוויר שמטרתה לינוק, לסנן ולנדף את העשן וריחות הבישול, טיגון ואפייה העולים משטח המטבח. מטרת הנידוף של העשן וריחות הכנת האוכל היא כפולה ונועדה גם לשמור על בריאות עובדי המטבח וצוות המלצרים הפוקדים את המטבח וגם למנוע את הגעתו של העשן העולה משטח המטבח לחלל אולם האירועים עצמו.

האם כל אולם אירועים מחויב בהתקנת מערכת מנדפים?

על פי חוקי הרישוי המונהגים בישראל, על כלל בתי העסק בהם

קיים מטבח פעיל, קיימת חובה בהתקנתה של מערכת מנדפים תעשייתיים שמטרתה לסנן עשן ולסלק ריחות ואדים משטח המטבח. לפיכך, כלל האולמות וגני האירועים בהם פועל מטבח פעיל (מטבח המיועד לצרכי בישול והכנת אוכל), מחויבים בהתקנת המערכת שבלעדיה הם לא יוכלו לקבל רישיון להפעלת האולם. חשוב לציין שסוג וגודל המערכת חייב להיות מותאם לתקן הנדרש הנקבע בין היתר על פי גודל המטבח והמספר המקסימאלי של האורחים בשטח האולם. יחד עם זאת, חשוב לציין שמתחמי אירוח בהם לא מצוי מטבח פעיל, אינם מחויבים בהתקנת מנדפים וזאת בתנאי שבשטח המטבח הקיים בהם לא מתקיימות פעולות להכנת מזון.

כמו המטבחים של אולמות האירועים גם תחום המסעדות מחוייב בדיוק באותם התקנים – חברתנו מספקת גם מנדפים למסעדות.

אנחנו בחברת AIR C TECH – הנדסת איכות אוויר, עוסקים ומתמחים בהליכי תכנון, ייצור, התקנה ותחזוקה של מערכות מנדפים לאולמות אירועים המשלבות בתוכן מערכות סינון אוויר מהמובילות והמקצועיות ביותר בעולם ובהתאמה אישית מלאה לכל מטבח בכל סדר גודל בכל אולם אירועים כזה או אחר. למידע נוסף על השירות המוצע על ידינו חייגו עכשיו: 03-9030777

סגירת תפריט