בשנים האחרונות, נפתחות בישראל יותר ויותר המבורגריות המהוות חלק בלתי נפרד מענף המסעדנות. בכל אחת מאותן המבורגריות, הנחשבות למסעדות לכל דבר ועניין, ניתן למצוא כמחויב בחוק, מערכת מנדפים אשר הותאמה ותוכננה לגודל המטבח ולעומסי העבודה של המקום.

מערכת מנדפים לבורגריות, בדומה לכל מערכת מנדפים אחרת המותקנת במטבחי מסעדות, היא למעשה מערכת ייעודית לסינון עשן ונידוף ריחות הצלייה העולים בזמן הכנת האוכל. מערכת זו מיוצרת מחומרי גלם שונים וניתן לייצר אותה בהתאמה אישית מלאה על פי מידות המטבח וצרכי העבודה.

בורגר שרונה תל אביב

מנדפים לבורגריות – מה חשוב לדעת?

בורגריות, הן הגדרה כוללת לכל סוגי המסעדות המתמחות בהגשת המבורגרים כמנות עיקריות ומנות מטוגנות נוספות כמנות אוכל נלוות. סוג מזון זה כרוך בפעולות טיגון וצלייה ממושכות והדבר בא לידי ביטוי בעשן הרב העולה משטח המטבח. לפיכך, התקנה של מערכת מנפדים לבורגריות חייבת להיעשות באמצעות מערכות פונקציונאליות המסוגלות להתמודד עם העשן הרב והריחות העזים הנוצרים בחלל המטבח במהלך הכנתה של כל ארוחת המבורגרים. מערכות מנדפים לבורגריות, בדומה למערכות מנדפים המיועדות לכל סוגי המטבחים התעשייתיים, הן הגדרה כוללת למספר דגמים וסוגים של מנדפים שתצורתם והיקפם נקבע בהתאם לגודל המטבח בו עתידה להיות מותקנת המערכת שבמרכזה מערכת ייעודית לסינון אוויר.

חשוב לדעת: ללא התקנתה של מערכת מנדפים תקנית במטבחי בורגריות, בית העסק אינו יכול לקבל רישיון עסק מטעם הרשות המקומית שבשטחה הוא ממוקם.

כיצד ניתן לתחזק מערכת מנדפים לבורגריות?

השימוש היומיומי במערכת המנדפים, מחייב את עובדי המטבח לנקות באופן תדיר את פתחי המערכת וזאת על מנת למנוע הצטברות שומן ולכלוך בגוף המערכת. במקביל, קיימת חשיבות רבה לניקוי יסודי של כל חלקי המערכת באמצעות חברות העוסקות ומתמחות בנושא. הקפדה יתרה על פעולות תחזוקה תדירות של המערכת, תורמת רבות לפעילותה התקנית של המערכת לאורך זמן ובכך ניתן גם לשמור על סביבת עבודה נקייה וסטרילית ועל בריאותם של עובדי המטבח.

אנחנו בחברת AIR C TECH, עוסקים ומתמחים במתן פתרונות תכנון, ייצור והתקנה של מערכות מנדפים לכל סוגי המטבחים התעשייתיים, לרבות, התקנה ותחזוקה של מערכות מנדפים לבורגריות. לפרטים נוספים בנושא צרו איתנו קשר.

סגירת תפריט