נפוליאון, גדול המצביאים בהיסטוריה האנושית, הוא זה שהטביע את המשפט: "הצבא צועד על קיבתו" ובכך הגדיר למעשה את חשיבותו ונחיצותו של המטבח הצבאי גם בעיתות שלום וגם בעיתות מלחמה. בצבא הישראלי פועלים עשרות מטבחים צה"ליים הפזורים בבסיסי צה"ל השונים בכל רחבי הארץ, וזאת לצד מטבחים חיצוניים המספקים מנות אוכל חמות לחיילי צה"ל .

מנדפים למטבחים צהל"יים

מנדפים במטבח הצה"לי – מה חשוב לדעת?

במטבחים הצה"ליים הממוקמים בבסיסי צה"ל הגדולים בהם משרתים מאות ואף אלפי חיילים בסדיר ובקבע, מושם דגש מקצועי על מערכות האבזור השונות, לרבות, מערכת מנדפים למטבחים צהליים. מערכת המנדפים נועדה לצרכי סינון העשן הנוצר בסביבת המטבח במהלך שלבי הכנת האוכל ולצרכי הרחקת אדים וריח שרוף מסביבת המטבח. מערכת מנדפים למטבחים צהליים, בדומה לכל מערכת מנדפים למסעדות המצויה בכל מטבח תעשייתי אחר, נועדה להגן על בריאותם של עובדי המטבח וכלל החיילים המצויים בשטחי המטבח לאורך שעות פעילותו.

מערכת המנדפים המצויה במטבחים הצה"ליים השונים, מיוצרת מחומרי גלם שונים וביניהם: פלדה, נחושת, פח מגולוון, נירוסטה וכדומה, כאשר לכל מערכת (בהתאם לגודלה והיקפה) מותקנת מערכת סינון אוויר המחויבת לעמוד גם בתקני משרד איכות הסביבה וגם בתקנים הצה"ליים הנקבעים על ידי קצין לוגיסטיקה ראשי.  לפיכך, התקנתה של מערכת מנדפים במטבח הצה"לי, חייבת להיעשות באמצעות חברות המתמחות בהליכי ייצור והתקנה של מערכות מנדפים לכל סוגי המטבחים התעשייתיים.

הימצאותה של מערכת מנדפים איכותית ומקצועית במטבח הצה"לי, נועדה להשגת מספר מטרות מרכזיות וביניהן:

  • יכולת סינון מיטבית של העשן, האדים והריחות השונים העולים בסביבת המטבח בזמן הכנת האוכל
  • שמירה על בריאותם של עובדי המטבח והחיילים המצויים בו במהלך היום במסגרת תורנויות מטבח וכדומה.
  • שמירה על סביבת מטבח נקייה וסטרילית

חשוב לציין שכל מטבח צה"לי אמון על הכנתן של 3 ארוחות במהלך היום לכמות כזו או אחרת של חיילים ואזרחים עובדי צה"ל, ומכאן נובעת נחיצותה של מערכת מנדפים מקצועית ואיכותית המותאמת גם לגודל המטבח וגם להיקף כמויות האוכל המוכן במטבח מדי יום.

אצלנו בחברת AIR-C-TECH, הנדסת איכות אוויר בע"מ, תוכלו למצוא מגוון רחב של מערכות מקצועיות לסינון וטיהור אוויר המותקנות במערכות מנדפים למטבחים תעשייתיים מכל סוג ובכל סדר גודל. למידע נוסף בנושא, אתם מוזמנים ליצור קשר ישיר עם נציגינו בטלפון: 03-9030777

סגירת תפריט