מנדפים לקניונים הם הגדרה כוללת לכל סוגי מערכות הסינון המותקנים בכל אחד מבתי העסק העוסקים בשירותי הכנת מזון והסעדה בשטח הקניון. ברוב המקרים, מתחמי המזון בקניונים ממוקמים באזור ייעודי המרכז בשטחו מספר בתי עסק בתחום האוכל, כאשר בכל בית עסק הפועל במתחם, קיימת חובה להתקנתה של מערכת מנדפים המותאמת לאופי המזון המוכן במקום.

מנדפים למתחמי אוכל בקניונים

בנוסף למערכת המנדפים המותקנת במטבח של כל בית עסק הפועל במתחם האוכל בקניונים השונים, קיימת חובה גם להתקנתה של מערכת מנדפים בחלל השטח המיועד להסעדה. מערכת זו משמשת לצרכי סילוק ריחות טיגון ובישול וסינון עשן העלול להתפזר בחלל מתחם האוכל ולגרום לנזקים בריאותיים בקרב הסועדים ואף להפעלתן של מערכות כיבוי אש הפועלות באמצעות חיישני עשן.

תכנון מנדפים למתחמי המזון בקניונים – מה חשוב לדעת?

תכנון מערכות מנדפים למתחמי המזון בקניונים, מהווה את אחד מהאתגרים המקצועיים בענף המנדפים התעשייתיים, וזאת לנוכח היבטי התכנון הרבים הנלווים להתקנתן של מערכות מנדפים גם בשטח המיועד להסעדה וגם בכל אחד מבתי העסק בתחום המזון הפועל במתחם. תכנון המערכות חייב להיעשות על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחומם ובהתאם לכל דרישות התקן של משרד הבריאות והמשרד לאיכות הסביבה. כמו כן, הליך התכנון חייב להיעשות בהתאם לגודלו של מתחם המזון, היקף המסעדות/חנויות מזון הפועלות במתחם, סוג ואופי פעולתן של מערכות נלוות כגון מערכות כיבוי אש וכדומה.

אינטל פתח תקווה

היבט תכנוני נוסף מתייחס לאופן תחזוקת וניקוי המנדפים ברמה השוטפת, וזאת לנוכח החשיבות הרבה הנלווית לתקינות פעילותה של כל מערכת מנדפים המותקנת במתחם המזון. ניקוי מנדפים במתחמי המזון בקניונים, בדומה לפעולת ניקיון מנדפים בכל בתי העסק בהם פועל מטבח, הכרחי גם לצורך שמירה על היגיינה וכללי תברואה וגם לצורך מניעת שריפות העלולות להיווצר לנוכח שומן המצטבר בדפנות המערכת ובחלקיה השונים.

AIR C TECH – המומחים להליכי תכנון והקמה של מערכות מנדפים לקניונים

אצלנו בחברת AIR C TECH, תוכלו למצוא מגוון רחב של פתרונות היקפיים לצרכי תכנון, הקמה ותחזוקה של מערכות מנדפים לקניונים. פתרונות אלו מבוססים על הידע המקצועי העשיר העומד לרשותנו ועל ההיכרות המעמיקה שלנו עם כל סוגי המערכות השונות המשמשות לצרכי סינון עשן וריחות בחללים סגורים. למידע נוסף בנושא, צרו איתנו קשר עוד היום.

סגירת תפריט