מנדף למסעדה הוא אחד הכלים החשובים ביותר במטבחי עסקי האוכל. מדובר על כלי אשר מנקז את עשן הצלייה והטיגון כולל הריחות למקום אחד, במקום שיתפשט לשאר המסעדה. ללא מנדף למסעדה העסק אינו יכול לעבוד ולא לקבל רישיון עבור העסק.

מהם מנדפים למסעדות?

מנדפים למסעדה הם מאין מערכת סינון וטיהור אוויר לעשן אשר נגרם במטבח עקב צלייה או טיגון של אוכל במקום. המנדפים עוזרים לסנן את העשן ואת הריחות השונים שקיימים מהמטבח החוצה דרך הארובה או אל חלל במידה והם ללא ארובה.

איך בוחרים מנדפים למסעדה?

את בחירת המנדפים למסעדה יש לבחור בהתאם למידות המקום עצמו והשטח הפנוי למנדפים. חשוב לבחור מנדפים חזקים, העומדים בעומס רב לאורך רוב שעות היום על מנת שיוכלו לתפקד בצורה שוטפת יעילה וחסכונית. כמו כן, חשוב שהמנדפים יפעלו במקרי חירום בצורה הטובה ביותר על מנת לתת התראה במקרים קשים כמו דליקה. תוכלו לבחור מנדפים עם ארובה או ללא ערובה ואף להזמין מנדפים בהתאם לצרכים האישיים שלכם ואף לשלב בהם תכונות שונות כמו מסננים לקליטת ריחות.

אילו שיטות טיהור אוויר קיימות במנדפים?

ישנם שתי שיטות לטיהור אוויר במנדפים, שיטות אלה כוללות:

מנדפים עם ארובה- מנדפים עם ארובה הם מנדפים אשר פולטים את האוויר החוצה דרך חור אשר נמצא בקיר ויוצאים דרך הארובה.

מנדפים ללא ארובה- מנדפים אלה מסננים את האוויר ופולטים אותו לחלל.

הדרך הטובה ביותר שימוש במנדפים היא דרך מנדפים עם ארובה, כך כל הריחות והעשן נפלטים החוצה והמקום נשאר נקי ומאוורר. מנדף למסעדה המומלץ לשימוש הוא מנדף למסעדה עם ארובה, מכיוון שהוא פולט את האוויר החוצה ולא לתוך חלל כמו שמנדף למסעדה ללא ארובה עושה.

איך מתחזקים מנדפים למסעדות?

על מנת לתחזק מנדפים למסעדות יש לבצע תחזוקה קבועה, מאחר שהמנדפים צוברים שומנים, פיח ולכלוך אשר נדבק אליהם במהלך הכנת האוכל במטבח, בין אם זה צלייה או טיגון. לכלוך ושומן זה עלול לסתום ולזהם את המטבח ולהפוך אותו למקום מסוכן. במיוחד אם שמן נדבק למנדף ואשר עשוי להיות דליק בעת הכנת האוכל ולגרום לשריפה במקום. תחזוק נכון וקבוע וניקוי המנדפים הם אבני היסוד לעבודה בטיחותית עם מנדפים.

לקבלת הצעת מחיר עבור מנדפים למסעדות, התקשרו עוד היום לאיירסיטק בטלפון: 03-9030777

סגירת תפריט